Як у Дубні зародився Пласт і яка з нього користь

Творити успішну Україну через спроможних пластунів – такою є місія Пласту – української скаутської організації. Про те, що виховання молоді – найкращий шлях до успіху вірять і в дубенському осередку. Він у Дубні функціонує нещодавно. А стало це можливим завдяки переселенцям із Херсона, які зголосились сприяти патріотичному вихованню та самовихованню молоді. Про те як зароджувався Пласт у нашому місті, хто підтримує діяльність – з командою БО “Фонд громади міста Дубна “Добробут” поділилась сім’я Слюсарів, яка й очолила осередок.

– Пласт у Дубні існує зовсім недавно. Починалося все з гуртків, які в Центрі національно-патріотичного виховання, їх було два та один виховник. У цьому році ми, як волонтери, приєдналися до Пласту. Це було десь на початку року, десь у лютому (2023 року – прим. ред.), – розповідає Василь Слюсар. – І фактично Пласт отримав новий поштовх до розвитку під супроводом і за допомогою Рівненського вишкільного центру. Ми проконтактували з ними, погодили наші майбутні кроки та почали набирати гуртки. Моя дружина стала волонтером як виховник. Я займаюся організаційною діяльністю і веду соціальні мережі. Ми дали оголошення, зібрали батьків, які давно прагнули долучити своїх дітей до скаутської організації. І так почалася наша співпраця або пластування в Дубні.

Діти в нас самовиховуються, самоорганізовуються і стають активними громадянами як своєї громади, так і країни в цілому.

– Мета осередку Пласту в Дубні:
– Мета осередку Пласту в Дубні – виховати активних громадян, лідерів за натурою, дієздатних, активних, молодих, з маленьким досвідом людей, які зможуть приймати рішення і відповідати за свої вчинки. Діти в нас самовиховуються, самоорганізовуються і стають активними громадянами як своєї громади, так і країни в цілому.

Хто вас підтримує?
– Хочу подякувати всім людям у Дубні, які нас прийняли як переселенців із Херсона дуже тепло і постійно допомагають. Познайомив нас із Центром патріотичного виховання Микола Мандзюк, керівник благодійної організації «Фонд громади міста Дубна «Добробут». Ми з ним познайомились і продовжуємо свою співпрацю з цією благодійною організацією. Зараз знаходимось на етапі такому, що міська рада виділила нам кошти на ремонт приміщення, в якому плануємо займатися з дітьми. А волонтерські, благодійні організації як «Добробут» виділяють кошти на нашу діяльність. Фактично ми не збирали жодного разу внесків із батьків, тобто дозволяємо собі працювати на грантах і на благодійній допомозі в тому числі.

– Нас підтримують, перш за все, батьки, тому що вони захотіли, щоб їхні діти були скаутами, пластунами. Вони самі долучаються до Пласту. Нас підтримує міська влада. Також основною нашою підтримкою виступає організація «Добробут», яка нам допомагає з майстерками, проведенням наших заходів із дітьми, – додає Любов Слюсар.

– То скільки зараз є пластунів у Дубні?
– Зараз у Дубні у нас 25 пластунів. У нас є новаки і юнаки, – продовжує відповідати п. Люба.

Плани дуже амбітні, в тому числі розширення нашого осередку в Станицю.

– Уже практично рік функціонування осередку, що вам дається найскладніше?
– Завжди в Пласті найскладніше – це виховники. Це волонтери, які мають займатися з дітьми. Наразі у нас є два волонтери: це я і Надія. У нас є три гуртки, але цього року має до нас ще долучитися дівчинка, яка приїхала навчатися в місто Дубно. І вона можливо буде підсестричкою, і допомагати нам виховувати наших пластунів.

А от виховники дітям, як і пластунство до вподоби.

– Мені подобається те, що в нас дуже хороші виховники. У нас у Пласті всі розумні. У нас хороша дисципліна, ніхто не може на сходинах кричати. Мені дуже подобаються такі заходи, як ярмарки, танці, співи й всяке таке, – каже пластунка Марія. Її ровесниця Олександра зазначає:
– Я стала пластункою тому, що мені подобається мандрувати. Особливо за кордон.

Такої ж думки десятирічна Анастасія:
– Мені подобається Пласт, тому що ми тут багато подорожуємо. І я дуже сильно люблю їздити в табори, як і всі інші. Ми робимо всякі майстер-класи, вивчаємо як створили Пласт і т.д.

Самі ж виховники, зокрема Любов Слюсар зауважує, що:
– Пласт навчає бути дітей лідерами, свідомими громадянами нашої країни. Також це активні люди, які можуть впливати на розвиток країни, патріоти. Дуже багато пластунів зараз захищають Україну і мають для цього навички, які дав їм Пласт.

– І на завершення поділіться, будь ласка, планами на майбутнє.
– Взагалі в нас плани дуже амбітні, в тому числі розширення нашого осередку в Станицю, – підсумовує Василь Слюсар. – Ми зараз проходимо реєстрацію як відокремлений підрозділ Пласту. У приміщенні національно-патріотичного центру плануємо займатися з дітьми. А загалом плануємо нашу діяльність по всій Україні. У цьому році діти відвідали вже 5 таборів і в Україні, і за кордоном (станом на кінець літа 2023-го року – прим. ред.).

Next
Next

Сергій Яковчук: як все починалось і що отримує за волонтерство